Home Wiadomości 48 krwiodawców i niemal 22 litry krwi. [ZDJĘCIA]

48 krwiodawców i niemal 22 litry krwi. [ZDJĘCIA]

by admin
342 wejść

Kolejna, wspólna akcja klubów Honorowych Dawców Krwi z Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz Centrali PGE GiEK, zorganizowana w siedzibie spółki w Bełchatowie, zgromadziła 20 maja rekordową liczbę 48 krwiodawców, którzy w sumie przekazali niemal 22 litry krwi. Do udziału w zbiórce zaproszono także mieszkańców Bełchatowa.

Zbiórkę zorganizowali wspólnie energetycy i górnicy z Klubu HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów i Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów wraz z pracownikami Centrali GiEK.

– Zbiórki w Centrali stały się piękną tradycją, dzięki której propagujemy szlachetną ideę krwiodawstwa. Dziękuję Pracownikom PGE GiEK, którzy po raz kolejny udowodnili swoją solidarność dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia – powiedziała Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Inicjatywa pracowników PGE GiEK jest cenna szczególnie teraz, w czasach pandemii koronawirusa, kiedy dużo mniej dawców zgłasza się do regionalnych centrów krwiodawstwa.

W akcji mogli wziąć udział również mieszkańcy Bełchatowa i okolic, którzy chcieli podzielić się z potrzebującymi drogocennym lekiem ratującym zdrowie i życie chorych.

Zbiórkę przeprowadzono z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

źródło: PGE

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz