Home Regionalne Już w wakacje rusza tani sklep socjalny Rampa w Zelowie.

Już w wakacje rusza tani sklep socjalny Rampa w Zelowie.

by admin
432 wejść

Już w wakacje otwarty zostanie Sklep Socjalny Rampa, w którym produkty spożywcze i przemysłowe w bardzo niskich cenach będą mogły kupić osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Sklep powstaje w Zelowie przy ul. Sienkiewicza 13.

Organizowany jest dzięki współpracy Gminy Zelów, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Fundacji Dzielnia i Jarzębina. Właśnie trwa remont lokalu, który przekazał na ten cel  Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek z zasobów komunalnych. To pierwszy taki sklep w województwie łódzkim. – Idea Sklepu Socjalnego jest prosta – mówi Małgorzata Frach, prezes Fundacji Dzielnia – mieszkańcy o niskich dochodach będą mogli kupić pełnowartościowe produkty w cenach dużo niższych od ich wartości rynkowej. Od produktów w normalnych sklepach komercyjnych odróżnia je jedynie to, że mają krótszy termin przydatności. Przekazują je nam firmy, które nie chcą ich zmarnować – dodaje. Sklep Rampa będzie oferował artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej, czyli wszystko, czego najbardziej potrzeba w domu.

Z zakupów w Sklepach Socjalnych nie wszyscy mogą korzystać. Zakupy, za okazaniem specjalnego skierowania, będą tu mogli robić mieszkańcy gminy Zelów o dochodach nieprzekraczających 250% kryterium dochodowego, określonego w ustawie o pomocy społecznej. Dzisiaj jest to 1.752,50 zł netto w przypadku osoby samotnej oraz 1.320,00 zł netto w przeliczeniu na jedną osobę w rodzinach. Po skierowanie należy się zgłosić do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Zelowie.

– Będziemy wystawiać skierowania zarówno tym osobom, które już korzystają z pomocy naszego ośrodka – mówi Janina Kędziak, kierownik M-GOPS –  jak również osobom, które nigdy dotąd po wsparcie M-GOPS nie sięgały – dodaje.

– To dla nas ważny projekt – mówi Tomasz Jachymek Burmistrz Zelowa – sklep obejmie swoim wsparciem osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, które doświadczają stałych lub przejściowych trudności, na przykład w wyniku różnych zdarzeń losowych, jak choćby utrata pracy. W sposób szczególny adresujemy go też do seniorów – podkreśla. Rampa będzie bowiem pomagać także osobom zagrożonym samotnością i wykluczeniem społecznym.

Ważnym powodem postania sklepu jest również, obok pomocy osobom potrzebującym, chęć przeciwdziałania marnotrawieniu żywności i produktów żywnościowych.

źródło: Gmina Zelów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz