Home Wiadomości Lokatorzy mają się wprowadzić już w lipcu.

Lokatorzy mają się wprowadzić już w lipcu.

by admin
379 wejść

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prace prowadzi prace związane z przekształceniem lokalu użytkowego przy Al. Wyszyńskiego na dwa mieszkania. Roboty są już ukończeniu. Jak informuje BTBS, lokatorzy mają się wprowadzić już w lipcu.

Decyzja o przekształceniu lokal handlowy przy Al. Wyszyńskiego 6 na dwa mieszkania podyktowana była m.in. tym, iż wspomniany lokal pozostawał bez najemcy od marca 2019 roku. Zarząd wziął pod uwagę również fakt, jak na sytuację na rynku nieruchomości wpłynęła pandemia COVID 19, ogromną podaż lokali handlowych oraz długą kolejkę mieszkańców oczekujących na mieszkania w bełchatowskim TBS. Jak informuje spółka, lokale o powierzchni 54 i 64 mkw. powinny spełnić oczekiwania zarówno rodziny 2-3 osobowej, jak i liczniejszej.

Prace adaptacyjne ruszyły w marcu. Po wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych, wymurowane zostały ściany wewnętrzne, położono także instalacje elektryczną i wodno-kanalizacyjną. W lokalach wstawiono stolarkę okienną i drzwiową, na ścianach położono zaś tynki. Obecnie trwają roboty związane z montażem instalacji centralnego ogrzewania oraz wykończeniem elewacji zewnętrznej. Wewnątrz ekipa zajmuje się montażem podwieszanych sufitów, a także kładzeniem glazury, terakoty oraz paneli podłogowych. Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przewiduje, że wszystko powinno być gotowe pod koniec czerwca.

Zgodnie z projektem w byłym lokalu handlowym powstają dwa mieszkania z osobnymi wejściami. W pierwszym, 54-metrowym, znajdzie się salon z otwartą kuchnią, sypialnia, łazienka i komunikacja. Układ drugiego, 64-metrowego, będzie podobny – z tym, że przewidziano w nim także drugą sypialnię. Kiedy do mieszkań wprowadzą się lokatorzy?

–  O tym, komu z oczekujących na mieszkania bełchatowian zostaną one przydzielone zdecyduje komisja, która ma być zwołana w połowie przyszłego miesiąca. Robimy wszystko, by lokatorzy mogli odebrać klucze do lokali już w lipcu – mówi prezes BTBS-u Zbigniew Kuchciak.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz