Home Wiadomości Boże Ciało w Bełchatowie. [VIDEO]

Boże Ciało w Bełchatowie. [VIDEO]

by admin
390 wejść

W czwartek w Kościele katolickim przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem. Centralnym punktem obchodów tej uroczystości w Polsce jest msza św. oraz procesja eucharystyczna. W Bełchatowie parafianie mogli uczestniczyć w procesjach, które zorganizowały parafie.

Na osiedlu Dolnośląskim po nabożeństwie wierni wyruszyli do pierwszego ołtarza, który usytuowany był przy bloku nr 136. Kolejny przystanek znajdował się przy bloku nr 132. Następnie procesja ruszyła do trzeciego ołtarza przy bliku 336, by po krótkiej modlitwie udać się do ostatniego znajdującego się przy kościele parafialnym.

W kościele farnym uroczystości zaczęły święta rozpoczęły się mszą świętą. Następnie ulicami Mielczarskiego, Czapliniecka, Rotmistrza Pileckiego by zakończyć procesję przy ołtarzu na ulicy Kościuszki.

Skromniej niż zwykle było w Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika oraz na osiedlu Binków gdzie parafianie przeszli wokół kościoła do jednego ołtarza na placu kościelnym. Natomiast w parafii na osiedlu Olsztyńskim procesja ruszyła spod kościoła o godzinie 12.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz