Home Polityka Limity nie obejmują zaszczepionych. Wakacyjne luzowanie obostrzeń.

Limity nie obejmują zaszczepionych. Wakacyjne luzowanie obostrzeń.

by admin
318 wejść

W czwartek (10 czerwca) odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca kolejnego luzowania obostrzeń.

Najbliższe zasady będą obowiązywać już 13 czerwca. Chodzi o liczbę osób w kościołach (połowa miejsc będzie mogła być zajęta) oraz na Stadionie Narodowym w Warszawie. Większość nowych zasad będzie obowiązywała od 26 czerwca. Zostanie zmieniony limit dla targów i konferencji oraz dla wydarzeń sportowych i koncertów. W hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększony zostanie limit dopuszczalnych zajętych miejsc do 75 proc. Do tego limitu nie będą wliczane zorganizowane grupy dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

Minister zdrowia podczas konferencji też zwrócił uwagę, że “do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione”. – Czyli jeżeli mamy jakąś powierzchnię obiektu i wyliczamy na podstawie metrażu, ile osób powinno, czy może tam się dostać, to jest limit, który obowiązuje tylko osoby niezaszczepione. Ponad ten limit mogą być wpuszczane osoby zaszczepione – wskazał. Niedzielski poinformował też, że “wesołe miasteczka, w których mieliśmy do tej pory na 50 proc. obłożenia obiektu, od 26 czerwca będą miały 75 proc. obłożenia”.

https://twitter.com/PremierRP/status/1402994077608472576

źródło: portalsamorządowy.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz