Home Wiadomości W całym Bełchatowie nie będzie ciepłej wody.

W całym Bełchatowie nie będzie ciepłej wody.

by admin
285 wejść

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej na os. Czaplinieckim. Jednocześnie trwają także roboty na kolejnych odcinkach magistrali napowietrznej. W związku z trwającą modernizacją w kilku rejonach Bełchatowa planowane są przerwy w dostawie ciepła.

W ramach prac, jakie trwają na os. Czaplinieckim (w okolicach bloków 1–4), przebudowanych zostanie ok. 300 m sieci ciepłowniczej. Ponadto zlikwidowany zostanie także węzeł grupowy, a w jego miejsce wybudowane będą cztery węzły indywidualne. Zakończenie prac i odtworzenie terenu planowane jest na koniec czerwca.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi także prace modernizacyjne na kolejnych odcinkach napowietrznej sieci ciepłowniczej biegnącej wzdłuż drogi Bełchatów – Rogowiec. Magistrala zyska nową izolację, dzięki czemu ograniczone zostaną straty ciepła na przesyle. Wymieniona zostanie także armatura oraz kompleksowo wyremontowane zostaną podpory magistrali. Jeśli chodzi o tę inwestycję, jej zakończenie planowane jest na początek września.

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi sieci ciepłowniczej, nastąpią przerwy w dostawie ciepła.

Kiedy i gdzie nie będzie ciepłej wody?

• 14 – 18 czerwca – wszyscy Odbiorcy PEC w Bełchatowie oraz OSiR Wawrzkowizna
• 14 – 21 czerwca – os. Czaplinieckie bl. 1–4

Spółka podkreśla, że czas przerwy będzie uzależniony od postępu prowadzonych prac i może ulec skróceniu dla niektórych odbiorców.

Zaplanowane prace odbywają się w ramach projektu „Budowa i przebudowa systemu ciepłowniczego w Bełchatowie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 (POiŚ), Oś Priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, działanie 1.5. – Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu.

Więcej o pracach modernizacyjnych sieci ciepłowniczej na stronie internetowej PEC Bełchatów www.pec-belchatow.pl

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz