Home Sport Za nami emocjonujący turniej tenisa stołowego. [FOTO]

Za nami emocjonujący turniej tenisa stołowego. [FOTO]

by admin
322 wejść

W sobotę, 12 czerwca w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem zmagań był Ludowy Klub Sportowy „Stomil” Bełchatów, a współorganizatorami było Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka odbył się z podziałem na płeć w czterech kategoriach wiekowych Kadetki i kadeci walczyli w rocznikach 2006-2007, żaczki i żaki z roczników 2010-2011, skrzatki i skrzaci z roczników 2012 i 2013 oraz skrzaci urodzeni w latach 2014-2015. W zawodach udział wzięło 9 dziewcząt i 22 chłopców z terenu województwa łódzkiego.

W kategorii kadetek wygrała Martyna Kądziela z KS Elta Łódź, druga była Katarzyna Gołdon z UMLKS Radomsko, a trzecia o rok starsza Marta Wolska z ULKS Moszczenica.

W najlepiej obsadzonej kategorii, czyli wśród kadetów zwyciężył Marcel Błaszczyk z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka przed o rok starszym Szymonem Zajdą z ULKS Moszczenica. Kolejne dwie lokaty należały do przedstawicieli klubu z Rawy Mazowieckiej, a konkretnie 3. miejsce do Szymona Puchalskiego i 4. lokata do Igora Gieracha. Dalej miejsca 5-6 zajęli zawodnicy LKS „Stomil” Bełchatów Bartosz Wojewoda i Piotr Kasprzak, pozycje 7-8 Jakub Szwedzik z UMLKS Radomsko i Marcel Gołasa z LKS „Omega” Kleszczów, a miejsca 9-10 Szymon Janocha z Radomska i Bartosz Trzepański z Bełchatowa.

Emocji nie brakowało też wśród żaczek. Wygrała 11-letnia Lena Zawiślak z LKS „Omegi” Kleszczów. Pozostałe lokaty zajmowały zawodniczki z ULKS Moszczenica. Druga była Lilianna Kaleta, a trzecia Kinga Gramsz. Poza podium znalazły się Aleksandra Dawidowicz i Alicja Justyna.

W zmaganiach żaków triumfował Sebastian Musiał z Radomska, drugi był Natan Błaszczyk z Rawy Mazowieckiej, a trzeci Konrad Kaniowski z ekipy GUKS Gorzkowice. Miejsca za podium zajmowali Antoni Wiliński z LKS „Omega” Kleszczów, Mikołaj Zajda z Moszczenicy, Igor Grzegorek z bełchatowskiego klubu i Andrzej Marczak z ULKS Moszczenica.

źródło: MCS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz