Home Wiadomości Nurkowali w fontannie na Placu Wolności. Co to jest pomarańczowy alert? [FILM]

Nurkowali w fontannie na Placu Wolności. Co to jest pomarańczowy alert? [FILM]

by admin
315 wejść

Do końca tygodnia synoptycy przewidują upalną pogodę. Wysokie temperatury mogą powodować przegrzanie organizmu. Wiedzieli o tym sympatycy kąpieli i gdy upał zaczął im już doskwierać żwawo wskoczyli do wody by schłodzić „nagrzane ciała”. Temperatura tego dnia przekraczała 30 stopni i jedynym możliwym sposobem była kąpiel w wodzie, w której Mendelejew miałby co robić. Być może któremuś z kąpiących utonęła drogocenna rzecz i koledzy rzucili się na pomoc.

Pomarańczowy alert wydawany jest dla upałów, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza dwa dni z rzędu, a w nocy nie spada poniżej 18 stopni. W takich dniach występuje duże ryzyko udaru słonecznego, zagrożenie życia i duże zagrożenie pożarowe. A ów pomarańczowy alert został właśnie wydany dla większości regionów w Polsce.

Należy pamiętać, by pić dużo wody i odpoczywać w cieniu. Lepiej stosować lekką dietę w upalne dni i uważać na zmiany temperatur. Na przykład idąc na zakupy, należy mieć na uwadze, że częste wchodzenie i wychodzenie ze skwaru do klimatyzowanych sklepów może zakończyć się przeziębieniem bądź innymi niedogodnościami.

film: fb/Konsultacje Społeczne Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz