Home Kronika policyjna Śmiertelne potrącenie rowerzysty.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty.

by admin
323 wejść

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Mierzynów w gminie Rusiec. W wyniku odniesionych obrażeń, mimo prowadzonych czynności ratunkowych śmierć poniósł rowerzysta. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Do wypadku doszło 20 czerwca 2021 roku, o godzinie 20.15 w miejscowości Mierzynów, w gminie Rusiec, na terenie powiatu bełchatowskiego.  Rowerzysta, którego dane na ten moment nie są znane, został potrącony przez toyotę avensis, którym kierował 42-letni mieszkaniec Zgorzelca.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący rowerem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej P1925E na drogę K74, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym w kierunku Wrocławia samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia drogowego obrażeń doznał cyklista, który przewieziony został do bełchatowskiego szpitala.

Niestety mimo czynności ratunkowych mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Trwa ustalanie danych denata. Okoliczności tego wypadku są teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa.

źródło: KSRG OSP Wola Wiązowa/KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

petrus 22 czerwca 2021 - 21:45

Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890

Reply

dodaj komentarz