Home Sport Tornado w szeregach GKS Bełchatów.

Tornado w szeregach GKS Bełchatów.

by admin
304 wejść

Z różnych powodów nie zostaną przedłużone wygasające 30 czerwca br. kontrakty z dwunastoma zawodnikami, których krótkie sylwetki prezentujemy poniżej. Wcześniej informowaliśmy o odejściach Damiana Hilbrychta, Michała Pawlika i Filipa Laskowskiego. Tych piłkarzy nie zobaczymy już podczas pierwszego treningu.

Daniel Niźnik to wychowanek GKS Bełchatów, który w trakcie seniorskiej przygody w górniczym klubie zagrał łącznie w 17 meczach Fortuna 1 Ligi oraz trzech Pucharu Polski. W minionym sezonie 24-latek wystąpił w 8 spotkaniach w Fortuna 1 Lidze.

Mariusz Magiera grał dla GKS od wiosny 2018 roku. Przez te lata reprezentował nasze barwy w 23 meczach II ligi, 50 Fortuna 1 Ligi oraz 3 Pucharu Polski. W sezonie spadkowym 36-latek zagrał w 25 spotkaniach F1L i jednym PP zdobywając w nich dwa gole.

Marcin Sierczyński to drugi zawodnik z dłuższym stażem, który opuszcza Sportową. 30-letni obrońca zaczął swoją historię w GKS Bełchatów w rundzie wiosennej sezonu 2017/18. Dla „Brunatnych” zagrał w 37 meczach II ligi, 42 Fortuna 1 Ligi oraz trzech Pucharu Polski.

Mateusz Bartków grał dla GKS w rundzie wiosennej, podczas której zobaczyć go mogliśmy w 14 meczach Fortuna 1 Ligi. 31-latek strzelił w tych spotkaniach jednego gola. Sebastian Zalepa to 31-letni obrońca, który dołączył do GKS zimą tego roku. Rosły stoper wystąpił w ośmiu meczach Fortuna 1 Ligi. Maciej Koziara reprezentował nasze barwy tylko w rundzie wiosennej. Zdążył wystąpić w 12 meczach Fortuna 1 Ligi.

Szymon Łapiński zakończył u nas wypożyczenie z Jagiellonii Białystok. W trakcie ubiegłego sezonu 20-letni skrzydłowy zagrał w 17 spotkaniach F1L i jednym PP. Jakub Staszak wrócił z wypożyczenia do Stomilu Olsztyn. Młodzieżowy obrońca zaliczył krótkie występy w czterech meczach Fortuna 1 Ligi. Wypożyczenie z Rakowa Częstochowa zakończył Jakub Bator. 20-letni skrzydłowy zagrał dla nas w 20 meczach F1L strzelając jedną bramkę. Ostatni wypożyczony zawodnik, który wraca do swojego klubu, w tym przypadku Puszczy Niepołomice, to Bartosz Żurek. 28-latek wystąpił w 8 spotkaniach zaplecza PKO Ekstraklasy.

Czas na napastników. Z naszym klubem żegna się wypożyczony z Jagiellonii Białystok Maciej Mas. 20-latek zagrał w 24 meczach ligowych, w których strzelił 3 gole i dodał dwie asysty. Po niezbyt udanym powrocie do Polski z górniczym klubem żegna się Valērijs Šabala. Łotewski zawodnik w 12 występach rundy wiosennej zdobył jedną bramkę.

źródło: GKS Bełchatów/ foto: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz