Home Sport Miasto przyznało stypendia sportowcom.

Miasto przyznało stypendia sportowcom.

by admin
389 wejść

Najwięcej – bo dwanaście sportowych stypendiów – otrzymali lekkoatleci. Wyróżnieni zostali wielokrotni medaliści: Michał Stawicki, Mateusz Górny, Jakub Bracki, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, a także Amelia Zochniak, Maja Matyśkiewicz i Natalia Wójcik. W gronie docenionych przez miasto lekkoatletów znaleźli się również: Maria Kołodziejczuk, Sylwia Hałaczkiewicz, Mateusz Szaniec i Mateusz Markowiak.

Za znakomite wyniki w trójboju siłowym prezydent Mariola Czechowska wyróżniła trzy osoby: Daniela Wasilewskiego, Idę Lis i Anielę Lis. Stypendium sportowe przyznano również trenującemu zapasy Filipowi Kazimierczakowi, boksującemu w wadze ciężkiej Jakubowi Domuradowi i kickbokserowi Oliwierowi Jarzeckiemu. Miasto doceniło również Piotra Niźnika, który znany jest ze wspinaczki sportowej, tenisistę  Krzysztofa Brezynę oraz Karolinę Skurnicę, Alicję Jaros, Martynę Szymanowską, Kacpra Dyderskiego i Julię Dyderską trenujących curling. Miejskie stypendia sportowe otrzymali też przedstawiciele rugby: Kinga Moskot i Wiktoria Grzelak, a także pływak Przemysław Gawrysiak.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym sportowcom. To stypendium naprawdę się Wam należy. Wiem bowiem ile Was kosztują sukcesy, jakie osiągacie. To mnóstwo wyrzeczeń, a także niezliczone godziny spędzone na treningach, które godzicie z codzienną nauką i obowiązkami. Jesteście naszą dumą i dowodem na to, że talent w połączeniu z ciężką pracą, cierpliwością i wytrwałością przynoszą wiele znaczących sukcesów. Z serca gratuluję Wam zarówno talentu, jak i godnej podziwu konsekwencji w dążeniu do celu – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – To właśnie dzięki Wam o Bełchatowie głośno jest na sportowych arenach w Polsce i Europie. To najlepsza i najpiękniejsza promocja naszego miasta, za co serdecznie Wam dziękuję – dodaje prezydent Mariola Czechowska.

Wnioski, jakie wpłynęły do miasta od sportowców, zweryfikowała i oceniła komisja stypendialna, która wyłoniła listę wyróżnionych. Decyzje stypendialne trafią do nich lada moment, zaś na ich konta pieniężne gratyfikacje. Stypendia przyznane zostały na cały 2021 rok i w zależności od osiągniętych wyników wahają się od 300 do 400 zł miesięcznie.  

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz