Switch on the EIT in customizer!
Home Sport Dobry kierunek GKS Bełchatów?

Dobry kierunek GKS Bełchatów?

by admin
87 wyświetleń

Jeszcze na dobre nie opadł pył po zakończonej rundzie wiosennej Fortuna I Ligi a u brunatnych nastąpił szereg zmian. Odszedł (i niech nie wraca)Pan Węglewski trener i część zawodników, którzy byli na wypożyczeniach czy skończyły się im kontrakty i choć brak informacji o dalszym sponsoringu, przygotowania do sezonu widać na boisku oraz w codziennych informacjach.

W klubie pojawił się Wojciech Robaszek pełniący funkcję dyrektora sportowego, nowy trener, który jeszcze przed końcem rozgrywek pożegnał się z klubem (pytanie dlaczego?) Patryk Rachwał i młody asystent Bartłomiej Kondracki.

Jako kibice zadajemy sobie pytania dotyczące nowej drużyny, która z powodzeniem ma walczyć o ligowe punkty, awans i pieniądze z Pro Junior System. Na treningach pojawiają się kolejni testowani zawodnicy oraz wychowankowie, którzy powrócili z wypożyczeń. Damian Warnecki, który awansował ze Skrą Częstochowa do Fortuna I ligi (804 minuty), Bartłomiej Lisowski reprezentował Pelikan Łowicz (487 minut runda wiosenna), Damian Michalak KS Sand Bus Kutno (519 minut runda wiosenna) i Miłosz Nowak najmłodszy kapitan w historii Górnika Konin, który wystąpił w 33 z 34 meczów w sezonie 2020/2021 łapiąc ponad 2900 minut.

Czy będziemy korzystać z usług naszych wychowanków czy raczej zawodników wypożyczonych z innych klubów, którzy będą się ogrywać w naszej drużynie by po rundzie /sezonie powrócić do macierzystych klubów? Czy może nasi trzej młodzieżowcy z rocznika 2001, którzy nabrali doświadczenia w II i III lidze oraz ich młodsi koledzy z Akademii będą łapać minuty na boisku aby dać cenne punkty w PJS i walczyć o wielkie pieniądze dla klubu?

Należy tu dodać, że punkty wychowanka liczą się podwójnie co chociażby w przypadku byłego zawodnika Górnika Konin dałoby biało – zielono – czarnym aż 5400 punktów. Wierzymy że uda się wypromować naszą młodzież, która zasili zespoły z wyższych lig i wniesie kwoty odstępnego do klubowej kasy, tym samym podnosząc prestiż GKS-u i Akademii. Jednak o tym w jakim kierunku będzie podążać klub ze Sportowej, zdecydują władze GKS-u oraz sztab szkoleniowo trenerski wraz z dyrektorem sportowym.

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj