Home Sport Dobry kierunek GKS Bełchatów?

Dobry kierunek GKS Bełchatów?

by admin
358 wejść

Jeszcze na dobre nie opadł pył po zakończonej rundzie wiosennej Fortuna I Ligi a u brunatnych nastąpił szereg zmian. Odszedł (i niech nie wraca)Pan Węglewski trener i część zawodników, którzy byli na wypożyczeniach czy skończyły się im kontrakty i choć brak informacji o dalszym sponsoringu, przygotowania do sezonu widać na boisku oraz w codziennych informacjach.

W klubie pojawił się Wojciech Robaszek pełniący funkcję dyrektora sportowego, nowy trener, który jeszcze przed końcem rozgrywek pożegnał się z klubem (pytanie dlaczego?) Patryk Rachwał i młody asystent Bartłomiej Kondracki.

Jako kibice zadajemy sobie pytania dotyczące nowej drużyny, która z powodzeniem ma walczyć o ligowe punkty, awans i pieniądze z Pro Junior System. Na treningach pojawiają się kolejni testowani zawodnicy oraz wychowankowie, którzy powrócili z wypożyczeń. Damian Warnecki, który awansował ze Skrą Częstochowa do Fortuna I ligi (804 minuty), Bartłomiej Lisowski reprezentował Pelikan Łowicz (487 minut runda wiosenna), Damian Michalak KS Sand Bus Kutno (519 minut runda wiosenna) i Miłosz Nowak najmłodszy kapitan w historii Górnika Konin, który wystąpił w 33 z 34 meczów w sezonie 2020/2021 łapiąc ponad 2900 minut.

Czy będziemy korzystać z usług naszych wychowanków czy raczej zawodników wypożyczonych z innych klubów, którzy będą się ogrywać w naszej drużynie by po rundzie /sezonie powrócić do macierzystych klubów? Czy może nasi trzej młodzieżowcy z rocznika 2001, którzy nabrali doświadczenia w II i III lidze oraz ich młodsi koledzy z Akademii będą łapać minuty na boisku aby dać cenne punkty w PJS i walczyć o wielkie pieniądze dla klubu?

Należy tu dodać, że punkty wychowanka liczą się podwójnie co chociażby w przypadku byłego zawodnika Górnika Konin dałoby biało – zielono – czarnym aż 5400 punktów. Wierzymy że uda się wypromować naszą młodzież, która zasili zespoły z wyższych lig i wniesie kwoty odstępnego do klubowej kasy, tym samym podnosząc prestiż GKS-u i Akademii. Jednak o tym w jakim kierunku będzie podążać klub ze Sportowej, zdecydują władze GKS-u oraz sztab szkoleniowo trenerski wraz z dyrektorem sportowym.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz