Home Edukacja Matura 2021. Wyniki.

Matura 2021. Wyniki.

by admin
385 wejść

Ponad 70 procent tegorocznych maturzystów w szkołach prowadzonych przez powiat zdało egzamin dojrzałości. Ci którym nie udało się w pierwszym terminie, mogą ponownie spróbować swych sił w trakcie sierpniowych poprawek.

Do egzaminu dojrzałości ogółem przystąpiło 471 absolwentów. W pierwszym terminie zdało 341 uczniów, w tym 218 licealistów i 123 uczniów techników. Maturę „oblało” 36 uczniów. W tym roku jak i w latach poprzednich najlepsze wyniki zdawalności należą do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego, ponad 95 % .

Na drugim miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie z wynikiem ponad 78% , zaś na trzecim Technikum Energetyczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie ponad 76%. Na
miejscu kolejnym znalazło się Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zelowie ponad 57%, Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bełchatowie ponad 45 %, zaś w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 zaledwie 20%.

Egzamin poprawkowy odbędzie się 24 sierpnia.

Marzena Rogut – Chrząszcz
Inspektor ds. kontaktów z mediami Zespół ds Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz