Home Edukacja W przedszkolach czeka ponad 30 wolnych miejsc.

W przedszkolach czeka ponad 30 wolnych miejsc.

by admin
346 wejść

Miejsca są w IPS nr 3, PS nr 4, nr 6 i nr 9. Zasady rekrutacji uzupełniającej są takie same, jak w pierwszym naborze. Najpierw pod uwagę brane będą kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną czy zdrowotną. Następnie kryteria gminne – dotyczą one głównie społecznych potrzeb rodziny. W dodatkowym naborze udział mogą wziąć również dzieci, które do 31 sierpnia ukończą 2,5 roku.

Druki rekrutacyjne można pobrać we wspomnianych wyżej przedszkolach oraz z ich stron internetowych. Dokumenty w rekrutacji dodatkowej można składać do 20 sierpnia. Listy przyjętych, a także nieprzyjętych dzieci, mają być ogłoszone natomiast 25 sierpnia. Przez kolejne dni – do 29 sierpnia, rodzice będą mieć czas, aby potwierdzić, że ich pociecha będzie uczęszczać do danej placówki. Ostateczne listy dzieci przyjętych poznamy 30 sierpnia.

Przypomnijmy, że w tym roku w miejskich przedszkolach przygotowano ponad 1500 miejsc w , z czego blisko 500 dla korzystających z przedszkola po raz pierwszy. – Wyniki pierwszej rekrutacji pokazały, że nasze zaplecze jest wystarczające. To znaczy jesteśmy w stanie zapewnić miejsce w publicznej placówce wszystkim maluchom, które są w wieku przedszkolnym, mieszkają na terenie Bełchatowa i wzięły udział w naborze. Od kilku lat sukcesywnie tworzyliśmy dodatkowe grupy w naszych placówkach. Dziś mamy tego wymierne efekty – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz