Home Regionalne Hektar śmieci w lesie na Kurnosie.

Hektar śmieci w lesie na Kurnosie.

by admin
375 wejść

Tym razem ekipa Leszego wzięła na celownik zaśmiecony las w miejscowości Kurnos Pierwszy i trzeba przyznać, że jest co tam robić. Nie wiadomo skąd i jakim cudem sterta rozbitych butelek znalazła się w lesie. To jednak nie był tak straszny widok jak to, co znajduje się kilka metrów dalej.

Na przestrzeni około hektara tuż pod powierzchnią ziemi zakopane są śmieci z lat osiemdziesiątych o czym świadczą przedmioty produkowane w tamtym okresie. Z opowieści świadków, do których udało nam się dotrzeć wynika, że dół wykopany został na głębokość 2-3m i zwożono tam wszystko co było już niepotrzebne lub zużyte przy budowie elektrowni, kopalni jak i samego miasta Bełchatowa.

Co gorsze nie ma i nie można zdobyć dokumentacji, która być może wcale nie istniała lub po prostu po czterdziestu latach przepadła a świadczyła by o procederze. Niestety winnego też nie można znaleźć, a porzucone tam śmieci z roku na rok coraz bardziej wychodzą na powierzchnie ujawniając skalę przedsięwzięcia.

Na opublikowanych zdjęciach widać m.in. pastę do zębów Nivea, szampon Zielone jabłuszko czy też żyletkę do golenia Polsilver.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz