Home Kronika policyjna Policyjny pościg za pijanym kierowcą.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą.

by admin
243 wejść

W nocy 24 lipca 2021 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli kierującego peugeotem, który jechał ulicą Armii Krajowej. Mężczyzna jednak kontynuował jazdę, przyśpieszył i zaczął uciekać. W tej sytuacji policjanci podjęli pościg.

Kierowca nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące niezwłoczne zatrzymanie się. Nie stosował się do znaków drogowych, lekceważył sygnalizację świetlną. Uciekinier jechał ulicą Wojska Polskiego, następnie wjechał w ulicę Zamoście.

O całej sytuacji funkcjonariusze informowali dyżurnego, na bieżąco podając trasę jego ucieczki. W miejscowości Nowy Świat kierowca wjechał w las, porzucił pojazd i oddalił się. W akcję zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy zaangażowane zostały inne policyjne patrole oraz przewodnik z psem służbowym.

Podejrzewanego mundurowi namierzyli po dwóch godzinach poszukiwań. Został zatrzymany kiedy szedł ulicą Lipową. 33-letni obcokrajowiec był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że chciał uniknąć kontroli policyjnej.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz