Strona domowa Wiadomości Policyjne Święto. Niestety bez udziału mediów.

Policyjne Święto. Niestety bez udziału mediów.

by admin
178 wejść

Policyjne Święto przypada na 24 lipca i jest to znakomita okazja do wręczenia medali i awansów na wyższe stopnie oficerskie. W tym roku, tak jak i w ubiegłym uroczystość odbyła się jedynie w ścisłym i zamkniętym gronie. Bez udziały mediów.

Bełchatowskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęto od złożenia wiązanek kwiatów przed tablicą upamiętniającą zamordowanych 36 funkcjonariuszy na wschodzie w 1940 roku. Następnie w sali pamięci zostały wręczone awanse na wyższe stopnie oficerskie, które otrzymało ponad siedemdziesięciu policjantów.

Wszystkim awansowanym policjantkom i policjantom serdecznie gratuluję. Jednocześnie dziękuję za codzienną służbę i ciężką pracę, nie tylko stricte policyjną, bo od ponad roku mamy o wiele więcej obowiązków związanych z panującą pandemią – mówił Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski.

Dwóch bełchatowskich policjantów zostało wyróżnionych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę srebrnymi medalami „za długoletnią służbę”, zaś trzem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał brązową odznakę „Zasłużony Policjant”.

Święto Policji obchodzone jest na pamiątkę przyjęcia przez Sejm Rzeczypospolitej ustawy powołującej do życia Policję Państwową – miało to miejsce 24 lipca 1919 roku.

źródło/foto: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X