Home Sport 2 miliony złotych od PGE dla GKS Bełchatów na nowy sezon.[ZDJĘCIA]

2 miliony złotych od PGE dla GKS Bełchatów na nowy sezon.[ZDJĘCIA]

by admin
397 wejść

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje współpracę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów. W ramach  umowy, PGE GiEK przekaże 2 mln zł, które zostaną przeznaczone na wsparcie GKS „Bełchatów” S.A.

W samo południe na płycie Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej odbył się briefing prasowy, podczas którego przekazano tę bardzo ważną dla klubu informację. W spotkaniu z przedstawicielami mediów wzięli udział: Członkowie Zarządu PGE GiEK S.A. Krzysztof Kuśmierowski, Zbigniew Fałek i Andrzej Kopertowski, Członek Zarządu EKS Skra Bełchatów, Leon Wojnowski, Członek Zarządu GKS Bełchatów, Alan Paczuszka oraz Szymon Serwa, Prezes Akademii GKS Bełchatów a także przedstawiciele pierwszej drużyny „Brunatych”, trener Patryk Rachwał i dyrektor sportowy Wojciech Robaszek.

– Swoje słowa kieruje do obecnych tu przedstawicieli, EKS, GKS i Akademii oraz piłkarzy i trenerów, ale przede wszystkim do mieszkańców Bełchatowa – powiedział Krzysztof Kuśmierowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Zarząd PGE GiEK S.A. podjął decyzję, abyśmy sfinansowali działalność górniczego klubu w najbliższym sezonie. Pierwszy argument za tą decyzją jest taki, że GKS powstał tutaj, dzięki kopalni i tradycje związane z funkcjonowaniem tego klubu są bezpośrednio związane z działalnością KWB Bełchatów i PGE GiEK S.A. Po drugie motorem napędowym dla szkolenia młodzieży jest pierwsza drużyna, której warto zaufać, która musi reprezentować odpowiedni poziom piłkarski, by być magnesem dla młodych adeptów piłki nożnej. To klub z ogromną tradycją i dorobkiem sportowym, realizujący jednocześnie szkolenia dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie, dlatego zasługuje na wsparcie. Cieszę się, że logo PGE GiEK będzie widniało na koszulkach piłkarzy w kolejnym sezonie.

– PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest wiodącą spółką na energetycznej mapie Polski. Oprócz najważniejszej misji, jaką jest produkcja energii elektrycznej dla dziesiątek milionów gospodarstw domowych, skutecznie realizuje również działania wspierające życie lokalnych społeczności. Zawarta dzisiaj umowa jest tego najlepszym dowodem –  dodał Krzysztof Kuśmierowski.

Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów działa na terenie Bełchatowa od 91 lat. W klubie trenuje 200 sportowców amatorów w sekcji pływackiej i siatkarskiej. EKS jest ponadto właścicielem klubu siatkarskiego KPS Skra Bełchatów oraz większościowym udziałowcem GKS Bełchatów. Zrealizowane przez PGE GiEK wsparcie pomoże piłkarzom GKS Bełchatów realizować ambicje i sportowe marzenia w rozgrywkach ligowych, w kolejnym sezonie.

– Przede wszystkim serdecznie dziękuję za tak ogromne  wsparcie, bo to dla nas kluczowa sprawa – powiedział Członek Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., Alan Paczuszka. Cieszę się, że ta świetna informacja pojawia się u zarania nowego sezonu dając nam jeszcze więcej sił na najbliższy rok. Jestem przekonany, że ta pomoc pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie klubu i same wyniki. Drużyna ciężko pracuje nad tym, by poziom sportowy był jak najwyższy, by cieszyć kibiców a nasz klub rósł w siłę.

Zwieńczeniem uroczystości było przekazanie symbolicznego czeku o wartości 2 mln zł. Środki będą spożytkowane na funkcjonowanie klubu w trakcie kampanii 2021/22 w eWinner 2 Lidze i Fortuna Pucharze Polski.

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Cycu 29 lipca 2021 - 18:42

Byłeś osobiście bo kochsz GKS czekamy na filmik 🙂

Reply

dodaj komentarz