Home Kronika policyjna Uciekał skuterem po chodniku. Zatrzymał się i upadł.

Uciekał skuterem po chodniku. Zatrzymał się i upadł.

by admin
246 wejść

3 sierpnia 2021 roku dyżurny bełchatowskiej komendy wysłał patrol policji na ulicę Kuklińskiego. Interwencja dotyczyła zgłoszenia kolizji drogowej. Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia oraz patrol straży miejskiej i zespół ratownictwa medycznego.

Zgłaszający, 64-letni kierowca volkswagena poinformował, że kiedy na ulicy Czaplinieckiej zatrzymał się przed skrzyżowaniem z Al. Włókniarzy, w tył jego pojazdu uderzył kierujący skuterem. Pokrzywdzony wyszedł z auta sprawdzić co się stało i czy cyklista nie potrzebuje pomocy. Jednak sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Uciekał jadąc chodnikiem i bocznymi ścieżkami. Ostatecznie wjechał w ulicę Kuklińskiego, gdzie przewrócił się.

Pokrzywdzony, który jechał za uciekinierem, podszedł do kierowcy skutera i zabrał mu kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie przekazał je przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Straży Miejskiej. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 30-letni kierowca skutera miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, przesłuchali świadków. Teraz nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z konsekwencjami. Za kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz w czasie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

30-letni mieszkaniec gminy Bełchatów odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz