Home Wiadomości Dziewczęta zostały zniesione z torowiska przez strażaków. Jedna miała ponad 4 promile, druga ponad 3.

Dziewczęta zostały zniesione z torowiska przez strażaków. Jedna miała ponad 4 promile, druga ponad 3.

by admin
276 wejść

W nocy, 4 sierpnia 2021, około godziny 23.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch nieletnich dziewczynek, które w stanie upojenia alkoholowego zostały przywiezione do bełchatowskiego szpitala. Na miejscu policjanci ustalili, że nastolatki to dziewczynki w wieku 12 i 13 lat.

Obie trafiły do szpitala w stanie upojenia alkoholowego. Młodsza z nich na odział ratunkowy trafiła nieprzytomna. Bo wykonanych badaniach okazało się, że miała we krwi 213mg/dl, natomiast starsza 164 mg/dl. Obie zostały przyjęte na oddział pediatryczny. Dziewczęta piły alkohol, kiedy wieczorem przebywały w okolicy torów kolejowych na os. Przytorze. W stanie upojenia alkoholowego zostały odnalezione przez znajomych.

Powiadomieni przez nich rodzice wezwali służby ratunkowe. Dziewczęta zostały zniesione z torowiska przez strażaków i oddane służbie medycznej. Teraz sprawą zajmują się policjanci z Zespłu do Spraw Nieletnich i Patologii. Będą ustalać miedzy innymi, gdzie i w jaki sposób nastolatki kupiły alkohol, czy to zdarzyło im się po raz pierwszy.

Przypominamy, że sprzedaż alkoholu osobie nieletniej to przestępstwo, zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, picie alkoholu może świadczyć o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rejonowego Wydział rodzinny i nieletnich.

Policjanci przypominają: kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz