Home Sport 3 punkty zostają w Bełchatowie. [ZDJĘCIA]

3 punkty zostają w Bełchatowie. [ZDJĘCIA]

by admin
118 wyświetleń

Od pierwszej minuty to bełchatowianie nacierali na bramkę Piotra Misztala ale to w 12. minucie po idealnej wrzutce z rzutu rożnego Bartłomiej Kręcichwost głową skierował futbolówkę do bramki Komara. W 35 minucie Golański zagrał do Flaszki, ale niestety nie udało się pokonać golkipera z Pruszkowa. Z minuty na minutę ataki gospodarzy nasilały się coraz bardziej aż wreszcie na pięć minut przed gwizdkiem sędziego przepiękną przewrotką popisał się Dawid Flaszka.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando GKS-iaków. Już w 47. minucie pięknego gola ze stałego fragmentu gry strzelił Waldemar Gancarczyk. Dwie minuty później piłkę na jedenastym metrze ustawił Artur Golański. Przymierzył, strzelił i Misztal musiał po raz trzeci wyciągać piłkę ze swojej siatki. Taki stan rzeczy musiał mocno boleć piłkarzy Znicza. W 90 minucie pruszkowianie strzelili kontaktowego gola i widać było, że mają ochotę ten mecz zremisować, ale niestety było już za późno.

Arbiter główny Daniel Kruczyński odgwizdał koniec meczu. Trzy punkty zostają w Bełchatowie i gdyby nie minusowe konto drużyna ze Sportowej ulokowałaby się w czołówce tabeli. Już za tydzień przyjdzie nam się zmierzyć z Ruchem Chorzów, który w drugiej kolejce eWinner II Liga zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin.

GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 3:2
Dawid Flaszka 40., Waldemar Gancarczyk 47., Artur Golański 49. (k) – Bartłomiej Kręcichwost 13., Maciej Machalski 90.

GKS Bełchatów: 22. Kewin Komar – 77. Mateusz Gancarczyk, 38. Martin Klabník, 6. Adam Dobosz, 2. Mateusz Szymorek – 7. Damian Warnecki (88, 20. Oskar Przywara), 23. Michał Graczyk, 9. Waldemar Gancarczyk (87, 50. Jakub Miarka), 8. Artur Golański (80, 72. Adrian Bielka), 11. Szymon Sołtysiński (76, 29. Kamil Mizera) – 10. Dawid Flaszka.

Znicz Pruszków: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 5. Igor Lewczuk, 6. Krystian Pomorski, 13. Peter Drobňák – 7. Krystian Tabara (83, 20. Gabor Grabowski), 14. Szymon Kaliniec (83, 2. Adrian Olpiński), 16. Tymon Proczek (74, 10. Maciej Machalski), 8. Lukáš Hrnčiar, 3. Artur Stawikowski (52, 22. Dawid Barnowski) – 9. Bartłomiej Kręcichwost.

żółte kartki: Flaszka – Kaliniec, Barnowski

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj

X