Home Wiadomości Jubileusz 40-lecia i Parafiada u Sercan. [ZDJĘCIA]

Jubileusz 40-lecia i Parafiada u Sercan. [ZDJĘCIA]

by admin
272 wejść

Jubileusz 40-lecia powstania parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary rozpoczął się od uroczystej mszy świętej celebrowanej przez biskupa Marka Marczaka, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządu oraz licznie zebrani parafianie. Późnej już była tylko dobra zabawa.

W rywalizacji sportowej na parafialnym boisku naprzeciw siebie stanęły drużyny księży i samorządowców. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo zacięty i do ostatniej minuty nie można było wskazać faworyta spotkania. Mimo wszystko lepsi okazali się reprezentanci kościoła pokonując nieznacznie samorządowców ( mecz zakończył się wynikiem 5-4).

Nie zabrakło także czegoś dla ducha, ciała i podniebienia. Na parafialnym placu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Były dmuchańce, malowanie buziek, konkurencje sportowe i wiele innych atrakcji, do których ciągle ustawiały się długie kolejki. Dużą popularnością cieszyły się także hot dogi i kiełbaski z grilla, a dla tych, którzy chcieli połaskotać podniebienie czymś na słodko, panie przygotowały wspaniałe ciasta. Na scenie zaś zagrał parafialny zespół Adoremus Dominum, szkolny chór dziecięcy Vox Miriam i występ gwiazdy wieczoru „niemaGotu”.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz