Home Kronika policyjna Chcieli „odbić” ujętego na kradzieży kolegę.

Chcieli „odbić” ujętego na kradzieży kolegę.

by admin
231 wejść

11 sierpnia 2021 roku, po godzinie 16.00 bełchatowscy policjanci zostali wezwani na miejsce kradzieży. W sklepie przy ulicy Pabianickiej w Bełchatowie czujni pracownicy ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał ukraść sześciopak piwa. Przekazany w ręce mundurowych 26-latek został ukarany mandatem karnym.

Jednocześnie pracownicy sklepu poinformowali, że w czasie oczekiwania na patrol policji ujęty mężczyzna telefonował do kolegi. Aby uniemożliwić nieuczciwemu klientowi ucieczkę personel zablokował przesuwne drzwi wejściowe. Wkrótce pod sklepem pojawiło się dwóch meżczyzn, którzy zachowywali się, jakby chcieli „odbić” ujętego na kradzieży. Jeden z nich siłowo chciał dostać się do sklepu.

Próbował rozsunąć drzwi, które dodatkowo przytrzymywane były przez sprzedawczynię. Szarpał również za roletę drzwiową. Próbował też wejść drzwiami od zaplecza. Jednak kiedy i tym razem nie osiągnął swojego celu wrócił pod wejście główne, z impetem złapał za zamykającą się roletę, uszkadzając ją. Ostatecznie mężczyźni oddalili się. Straty zostały wycenione na 600 złotych. Funkcjonariusze ustalili wygląd oraz dane mężczyzn. Podejrzewani zostali namierzeni kilka godzin później. 21-latka policjanci zatrzymali w jego mieszkaniu.

Natomiast 27-latek wpadł na mieście w ręce funkcjonariuszy straży miejskiej. Obaj byli pijani. Po zgromadzeniu w sprawie materiału dowodowego, między innymi przesłuchaniach świadków, oględzinach miejsca zdarzenia oraz monitoringu, zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 21-letni bełchatowianin. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz