Home Wiadomości Nowe mieszkania powstały w bloku BTBS-u przy al. Wyszyńskiego.

Nowe mieszkania powstały w bloku BTBS-u przy al. Wyszyńskiego.

by admin
374 wejść

Nowe mieszkania powstały w bloku BTBS-u przy al. Wyszyńskiego. Zajęły one miejsce lokalu użytkowego, który dawniej wynajmowany był m.in. na sklep spożywczy.

Wspomniane pomieszczenie od dłuższego już czasu stało puste. Mimo licznych prób nie mogliśmy znaleźć najemcy, który chciałby prowadzić w nim swoją działalność. Biorąc pod uwagę, jak na rynek nieruchomości wpłynęła pandemia COVID-19, ogromną podaż lokali handlowych, a także sporą kolejkę osób oczekujących na mieszkania w naszym TBS-ie, zdecydowaliśmy, że dobrym wyjściem będzie zamienić ten lokal na mieszkania – powiedział Zbigniew Kuchciak, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Remont pomieszczeń właśnie się zakończył. Powstały w nim dwa mieszkania. Pierwsze 54-metrowe ma salon z otwartą kuchnią, jedną sypialnię oraz łazienkę i korytarz. Drugie z nich jest nieco większe, bo 64-metrowe. Jego układ jest podobny, z tym, że zamiast jednej sypialni są dwie. Położenie instalacji, wstawienie dodatkowych ścian wewnętrznych, a także nowych okien, drzwi i podwieszanych sufitów – to tylko część wykonanych prac.  Mieszkania są tak przygotowane, że najemcy mogą w nich od razu zamieszkać.

Lokale wyposażaliśmy bowiem w panele podłogowe i terakotę. Nauczeni doświadczeniem przy budowie trzeciego bloku na os. Olsztyńskim, co do armatury zostawiliśmy lokatorom dowolność. To znaczy, że sami mogą zdecydować, czy chcą prysznic, czy wannę, a także jaką zamontować baterię łazienkową oraz umywalkę – tłumaczy prezes BTBS.

Komisja mieszkaniowa jeszcze w lipcu wyłoniła najemców. W mniejszym lokalu zamieszka rodzina dwuosobowa, a w większym trzyosobowa. Klucze do swoich nowych „M” odbiorą lada moment. – Cieszę się, że udało się nam przeprowadzić tę adaptację. Dwie rodziny znalazły dla siebie lokum, a nieużywany od blisko dwóch lat lokal najemców.

Szkoda, że w przypadku innych pomieszczeń handlowych nie mamy możliwości, by przekształcić je na mieszkania. Chętnych na ich najem bowiem nie brakuje. Na liście oczekujących, na ten moment, mamy ponad dwieście osób – podsumowuje Zbigniew Kuchciak, prezes BTBS.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz