Strona domowa Kultura i edukacja Koncert na rzecz koni z Wawrzkowizny już w najbliższy piątek.

Koncert na rzecz koni z Wawrzkowizny już w najbliższy piątek.

by admin
168 wejść

Miłośnicy i przyjaciele koni i stajni na Wawrzkowiznie zapraszają do wspólnej zabawy na koniec wakacji. W najbliższy piątek, 27 sierpnia w ośrodku odbędzie się koncert „Gramy, bo kochamy”, czyli charytatywne patataj dla koni. Organizatorzy zaplanowali końską dawkę pozytywnych emocji i zabawę przy muzyce na żywo. Wszystko rusza już o godzinie 16.00

Miłośnicy koni z Wawrzkowizny już nie raz pokazali, że ich podopieczni mogą liczyć nie tylko na podstawową opiekę, ale także ogromne zaangażowanie. Tym razem „koniarze” z Wawrzkowizny chcą zaprosić mieszkańców na spotkanie w iście rockowym stylu.

– Zaplanowaliśmy koncert czterech zespołów, które są dobrze znane bełchatowskiej – ale nie tylko jej – publiczności. Sądzę, że każdy odnajdzie się w muzycznym klimacie, bo z niewielkiej, plenerowej sceny popłyną zarówno cięższe klimaty, które zapewni nam Sleepwalker i Mora, jaki i nieco bardziej skoczne Thrudy na koncercie reggae w wykonaniu Dubkultury kończąc – zaznaczają instruktorki ze stajni i dodają: – Zależy nam, by propagować nasze lokalne dobro, jakim są konie z Wawrzkowizny. Większości z nas ten ośrodek kojarzy się właśnie ze stają, a my chcemy do niej zaprosić, pokazać naszych pięknych podopiecznych, być może w kimś rozwinąć jeździecką pasję.

Temu na pewno może służyć pokaz, który otworzy całą imprezę. Na 16.00 zaplanowano konny kadryl, czyli pokaz efektownego i niezwykle widowiskowego „tańca” koni i jeźdźców z Wawrzkowizny – ten zostanie zorganizowany na ujeżdżalni tuż przy stajni, choć tu decydująca będzie pogoda. Później wolontariuszki będą przygotowywać bransoletki i breloczki. Nie zabraknie także smakołyków – przygotowano także kiermasz domowych ciast, a dla miłośników czegoś wytrawnego będzie chleb z własnoręcznie przygotowanym smalcem i ogórkiem.

Impreza będzie połączona ze zbiórką datków dla koni. Każdy będzie mógł wrzucić do puszki dobrowolną kwotę, która wesprze działalność stajni na Wawrzkowinę

 Chcemy wspierać konie w każdy możliwy sposób, opiekujemy się, karmimy, czyścimy. Oczywiście nie brakuje im niczego, ale chcielibyśmy finansowo i organizacyjnie wykazać się jak największym zaangażowaniem w pracę stajni na Wawrzkowiznie, a ponieważ „koniarze” to ludzie których energia często wręcz roznosi, postanowiliśmy zakasać rękawy i zrobić dla nich jeszcze więcej przy tym – mamy nadzieję – doskonale się bawiąc – dodają instruktorki ze stajni.

Warto dodać, że koniarzy z Wawrzkowizny wspierają strażacy ochotnicy z OSP Grocholice, którzy zaparkują swoimi koniami, ale mechanicznymi. Zaplanowano bowiem pokaz sprzętu strażaków. Swoją działkę z zakresu ratownictwa medycznego pokażą także niezastąpieni członkowie Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

 Zapraszamy do wspólnej zabawy i wsparcia zbiórki dla koni ze stajni w Wawrzkowiźnie – zachęcają wolontariuszki i instruktorki ze stajni.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X