Home Kultura i edukacja Od października wracają stacjonarne zajęcia prowadzone przez Miejskie Centrum Kultury.

Od października wracają stacjonarne zajęcia prowadzone przez Miejskie Centrum Kultury.

by admin
291 wejść

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 4 września, w godzinach od 9:00 do 15:00, w budynku PGE Giganty Mocy.

Od października wracają stacjonarne zajęcia prowadzone przez Miejskie Centrum Kultury! A to oznacza, iż miłośnicy różnych dziedzin sztuki znów będą mogli – pod okiem instruktorów – realizować swoje pasje w pracowniach MCK.

Już w pierwszą sobotę września będzie można zapoznać się z nową ofertą MCK na rozpoczynający się sezon kulturalny 2021/2022, zapisać się na zajęcia artystyczne, a także porozmawiać z instruktorami  prowadzącymi warsztaty oraz zwiedzić przestrzenie MCK dedykowane działaniom artystycznym.

Zapisy na zajęcia odbywać się będą w holu głównym MCK PGE Giganty Mocy w godzinach 9:00-15:00. W tych samych godzinach można będzie nieodpłatnie zwiedzić Ekspozycję PGE Giganty Mocy (ostatnie wejście o godz. 14:00). Wejścia na Ekspozycję odbywać się będą na bieżąco, w miarę dostępności audioprzewodników.

W tym dniu odbędzie się również oficjalne zakończenie projektu pod nazwą Miejski Program Edukacji Ekologicznej „Mali giganci – dzicy zapylacze w miastach”. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach terenowych, podczas których wspólnie zasieją łąkę kwietną, a także wypełnią naturalnymi materiałami imponujących rozmiarów konstrukcję hotelu dla zapylaczy. Finał obejmie także rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem dzieciom i ich rodzicom nagród i upominków.

Kinomaniacy! Na Was również czeka miła niespodzianka. O godzinie 15:00 rozpocznie się nieodpłatny seans familijny w Kinie KULTURA. Na dużym ekranie wyświetlony zostanie film pt. „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”.

informacja prasowa MCK

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz