Home Kronika policyjna Rowerzysta potrącony na oznakowanym przejeździe.

Rowerzysta potrącony na oznakowanym przejeździe.

by admin
373 wejść

Chwila nieuwagi i braku czujności wystarczą aby zostać uczestnikiem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Ostatnio przekonał się o tym kierowca hyundaia, który potrącił rowerzystę na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. Po raz kolejny prosimy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Do wypadku z udziałem cyklisty doszło ostatnio w Bełchatowie. 24 sierpnia 2021 roku, o godzinie 16.30 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty. Zdarzenie drogowe miało miejsce na ulicy Wyszyńskiego, przy zjeździe z ronda Pułku Strzelców Poleskich.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący hyundaiem, który jechał od ulicy Armii Krajowej z zamiarem zjazdu z ronda w Aleję Wyszyńskiego potracił rowerzystę, który jechał oznakowanym przejazdem dla rowerzystów. Cyklista z urazem ręki przewieziony został do szpitala w Bełchatowie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Kierowca hyundaia tłumaczył, że za późno zauważył rowerzystę i mimo hamowania, nie zdołał uniknąć potrącenia.

Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Ja 26 sierpnia 2021 - 23:32

Jeżdżę rowerem i samochodem. W obydwu sytuacjach przejązdy dla rowerów to koszmar.

Reply

dodaj komentarz