Home Sport Najlepszy zawodowy kickboxing powraca do Solparku.

Najlepszy zawodowy kickboxing powraca do Solparku.

by admin
434 wejść

Po ubiegłorocznej, niezwykle udanej gali organizacja zawodowego kickboxingu HFO postanowiła powrócić do Kleszczowa, a dokładnie do Kompleksu Solpark, z kolejną imprezą. HFO Solpark II odbędzie się 1 października, a na karcie walk znalazły się takie nazwiska jak Mateusz Białas, Patryk Radoń, Michał Benben czy Michał Bławdziewicz.

Najważniejszą częścią gali będzie czteroosobowy turniej w wadze lekkiej, którego triumfator zostanie pierwszym mistrzem HFO. Kleszczów, dotychczas omijany przez sporty walki, okazał się niezwykle gościnnym miejscem i po poprzedniej gali wiedzieliśmy, że chcemy tu wrócić z kolejnymi. Mimo niepewnych czasów pandemii dopisali kibice, a atmosfera była niesamowita. Sam kompleks Solpark to niesamowite, unikatowe w skali kraju miejsce, które pozwala zorganizować tak duże
wydarzenie niemal bez opuszczania jego murów. – mówi Łukasz Pławecki, współwłaściciel HFO.

Rok temu w Kleszczowie odbyła się walka o tytuł Mistrza Świata ISKA – najbardziej prestiżowej federacji kickboxingu na świecie. Przy okazji swojej dziesiątej gali HFO postanowiło wyłonić pierwszego mistrza i właśnie w tym celu na gali Solpark II odbędzie się czteroosobowy turniej, którego triumfator otrzyma pas Mistrza HFO. Aby sięgnąć po tytuł czempion będzie musiał stoczyć i wygrać dwie walki jednego wieczoru! Patryk Radoń i Mateusz Białas to dwa fenomenalni zawodnicy wagi lekkiej, których mogą Państwo oglądać na galach HFO.

Jednak pas HFO, który po raz pierwszy wręczymy na gali z numerem 10, będzie wymagał od mistrza wygrania dwóch walk na jednej gali. Tak jak za dawnych czasów w K-1 MAX. Pozostałych dwóch uczestników turnieju ogłosimy na dniach. – mówi o głównym daniu gali Łukasz Czarnowski, współwłaściciel HFO odpowiedzialny za aspekt sportowy.

Na gali HFO Solpark II kibice zobaczą najlepszych polskich zawodników, między innymi Michała Bławdziewicza, Michała Benbena, Karola Łasiewwickiego, Szymona Obroślaka czy znanego z walk na gołe pięści Mateusza Kopcia.
Gala będzie transmitowana na żywo na kanale TVP Sport. Bilety do nabycia wkrótce.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz