Home Wiadomości Remont ulicy Brzozowej będzie kosztować blisko 150 tys. zł

Remont ulicy Brzozowej będzie kosztować blisko 150 tys. zł

by admin
303 wejść

Ulica Brzozowa zyska nową nawierzchnię. Remont ponad kilometrowego odcinka rozpocznie się w przyszłym tygodniu. To kolejne zadanie, na którego realizację miasto pozyskało środki zewnętrzne.

Wiadomość o remoncie ulicy Brzozowej z pewnością ucieszy mieszkańców osiedla Zamoście, ale także Grocholic. Zmodernizowany zostanie liczący ponad kilometr odcinek łączący Bełchatów z gminą. W ramach prac istniejąca nawierzchnia z kruszywa zostanie wyprofilowana, a tam, gdzie to konieczne, wykonawca uzupełni podbudowę. Następnie wszystko utrwalone zostanie nową nawierzchnią z mieszkanki emulsyjno-grysowej. Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie zastosowano m.in. na ulicach w osiedlu Ludwików. Wszystkie zaplanowane roboty na Brzozowej powinny potrwać około dwóch tygodni.

Remont kosztować będzie blisko 150 tys. zł, ale większość tej kwoty pokryją środki, jakie miasto pozyskało z budżetu województwa łódzkiego. Mowa o 116 tys. zł.

– Planując inwestycje drogowe staramy się zawsze o pieniądze z zewnątrz. Bez dofinansowania bowiem wielu z nich nie moglibyśmy zrealizować wyłącznie ze środków własnych miasta. Fakt, że zostają nam one przyznane, to dowód nie tylko na to, że nasze wnioski były dobrze przygotowane, ale także że wytypowane planowane zadania są istotne dla poprawy stan stanu technicznego naszych ulic oraz bezpieczeństwa mieszkańców – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz