Strona domowa Kultura i edukacja Bełchatowscy seniorzy bawili się na pikniku. [ZDJĘCIA]

Bełchatowscy seniorzy bawili się na pikniku. [ZDJĘCIA]

by admin
268 wejść

Bełchatowska Biesiada Seniorów okazała się strzałem w dziesiątkę. Chętnych do wspólnej zabawy w niedzielne popołudnie w parku za Muzeum Regionalnym nie brakowało. Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że cieszyć się życiem w dobrym zdrowiu można w każdym wieku. Tegoroczna impreza była także okazją do skorzystania z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 w zorganizowanym specjalnym mobilnym punkcie.

Biesiada Seniorów na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez, a do wspólnej zabawy najstarszych bełchatowian co roku zaprasza prezydent miasta Mariola Czechowska.

Cieszę się, że po raz kolejny nasi seniorzy przyjęli moje zaproszenie i wzięli udział w tym wydarzeniu. To ważne, by móc się spotykać, rozmawiać, dzielić się swoimi doświadczeniami, ale też by wzajemnie się inspirować i mobilizować do działania. Tym bardziej teraz, po trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa, cieszę się, że mogliśmy wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. Starsi mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny udowodnili, że są bardzo aktywną grupą, która chętnie włącza się w rozmaite działania – dodaje prezydent Czechowska.

Zainteresowanie imprezą, która 19 września odbyła się w parku przy Muzeum Regionalnym, było duże. Na scenie plenerowej wystąpiły znane i lubiane bełchatowskie chóry. Promienie Bełchatowa oraz Pasjonata z Uniwersytetu Trzeciego Wieku pozytywnie nastroiły publiczność, a gwiazda wieczoru – formacja Stan Wyjątkowy, swoimi aranżacjami największych przebojów lat 80-tych porwała seniorów do śpiewu i tańca. Na scenie nie zabrakło także widowiskowego pokazu grupy tanecznej UTW Super Stars.

Biesiada Seniorów to nie tylko koncerty i liczne konkursy z nagrodami. Przygotowano również stoiska cateringowe, stoliki i parasole, pod którymi można było usiąść, porozmawiać i skosztować biesiadnych przysmaków. Na terenie parku stanął także Mobilny Punkt Szczepień. Skorzystać z niego mogli wszyscy, którzy chcieli zaszczepić przeciw COVID-19. Co ważne, można było to zrobić „z marszu”, bez wcześniejszego umawiania się.

Sami seniorzy zgodnie twierdzą, że takie imprezy są im potrzebne. – Dla nas to dobra okazja, aby wyjść z domu, spotkać się z innymi i porozmawiać – mówi pan Marek. Pani Grażyna natomiast dodaje: – To właśnie dzięki takim imprezom możemy w kulturalny sposób spędzić czas z osobami w podobnym wieku. Razem możemy się pobawić i potańczyć.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz