Strona domowa Edukacja Cały kontener śmieci po akcji „Czysty las”.

Cały kontener śmieci po akcji „Czysty las”.

by admin
214 wejść

Miasto Bełchatów, Nadleśnictwo, harcerze, Leszy oraz osoby, dla których czystość w lesie jest priorytetem, włączył się w akjcę sprzątania lasu. Tym razem sprzątano rejon przy Ługach. Nie trzeba było iść głęboko w las, by wypełnić już kilka wielkich worków śmieci pozostawionych przez nieodpowiedzialnych spacerowiczów.

Smutnym jest fakt, że istnieje konieczność w dalszym ciągu uświadamiania społeczeństwa, iż pozostawianie śmieci w lesie jest czymś złym, szkodliwym, niebezpiecznym i przede wszystkim kosztownym. Przez taką nieodpowiedzialność odwiedzających, ale i okolicznych mieszkańców, ten niezwykły las traci swoje dostojeństwo. Wydawać by się mogło, że każdy z nas posiada hierarchię zasad i wartości wpajaną przez lata i że zwykła potrzeba dbania o lasy powinna po prostu wypływać z nas samych.

– Prosimy o pozostawienie miejsca swego pobytu bez odpadów. Jeżeli każdy z nas wywiezie z lasu własne śmieci, a także pozbiera choćby część pozostawionych przez innych, nieodpowiedzialnych ludzi, wygląd naszego otoczenia znacznie się zmieni, a nasz przykład uświadomi innym jak należy zachować się obcując z przyrodą.

zdjęcie: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz