Home Edukacja Cały kontener śmieci po akcji „Czysty las”.

Cały kontener śmieci po akcji „Czysty las”.

by admin
267 wejść

Miasto Bełchatów, Nadleśnictwo, harcerze, Leszy oraz osoby, dla których czystość w lesie jest priorytetem, włączył się w akjcę sprzątania lasu. Tym razem sprzątano rejon przy Ługach. Nie trzeba było iść głęboko w las, by wypełnić już kilka wielkich worków śmieci pozostawionych przez nieodpowiedzialnych spacerowiczów.

Smutnym jest fakt, że istnieje konieczność w dalszym ciągu uświadamiania społeczeństwa, iż pozostawianie śmieci w lesie jest czymś złym, szkodliwym, niebezpiecznym i przede wszystkim kosztownym. Przez taką nieodpowiedzialność odwiedzających, ale i okolicznych mieszkańców, ten niezwykły las traci swoje dostojeństwo. Wydawać by się mogło, że każdy z nas posiada hierarchię zasad i wartości wpajaną przez lata i że zwykła potrzeba dbania o lasy powinna po prostu wypływać z nas samych.

– Prosimy o pozostawienie miejsca swego pobytu bez odpadów. Jeżeli każdy z nas wywiezie z lasu własne śmieci, a także pozbiera choćby część pozostawionych przez innych, nieodpowiedzialnych ludzi, wygląd naszego otoczenia znacznie się zmieni, a nasz przykład uświadomi innym jak należy zachować się obcując z przyrodą.

zdjęcie: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz