Home Regionalne Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Drużbice wzbogaciły się o nowe samochody. [ZDJĘCIA]

Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Drużbice wzbogaciły się o nowe samochody. [ZDJĘCIA]

by admin
280 wejść

Dzień 18 września 2021 zapisał się jako ważna data na kartach historii gminy Drużbice. Tego dnia na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Drużbicach odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodów pożarniczych. Nowe samochody otrzymali: OSP Bukowie Górne, OSP Drużbice (2 pojazdy), OSP Podstoła, OSP Rasy, OSP Rożniatowice oraz OSP Suchcice.

Po powitaniu zaproszonych gości przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Drużbicach dh Macieja Olejnika, odbyła się polowa msza święta prowadzona przez kapelana ks. Adama Stańdo. Podczas mszy świętej wszystkie pojazdy zostały poświęcone. Poświęcona została również sala przy OSP Drużbice, która została przekazana do użytkowania.

Kolejno nastąpiła część oficjalna, na której wyróżnieni druhowie otrzymali odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa. Przedstawiciele jednostek otrzymali również akty przekazania w użytkowanie wozów dla skutecznej i sprawnej ochrony przeciwpożarowej. Wszyscy zaproszeni goście gratulowali włodarzom gminy tak udanych przedsięwzięć w zakresie doposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Wójt Gminy Drużbice Pan Tomasz Głowacki w swoim przemówieniu podkreślił, że spełniło się jedno z jego postanowień, aby wszystkie jednostki OSP były wyposażone w pojazdy specjalne oraz życzył wszystkim druhnom i druhom dużo zdrowia, pomyślności oraz motywacji do dalszej pracy i działania na rzecz lokalnej społeczności.

Na zakończenie sobotnich uroczystości pojazdy wszystkich jednostek ochotniczych straży pożarnych biorących udział w wydarzeniu, wykonały honorowy przejazd, aby wszyscy jego uczestnicy mogli obejrzeć wozy pożarnicze w pełnej okazałości.

źródło: UG Drużbice

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz