Home Kronika policyjna Stracił panowanie nad pojazdem. Zaczął “koziołkować” i dachował w rowie.

Stracił panowanie nad pojazdem. Zaczął “koziołkować” i dachował w rowie.

by admin
250 wejść

1 października 2021 roku o godzinie 18:30 na obwodnicy Kleszczowa doszło do groźnej sytuacji dachowania seata. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali zgłaszającego. Oświadczył on, że seat jechał z przeciwnej strony z dużą prędkością. Nagle na łuku drogi kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu, zaczął “koziołkować” i finalnie dachował w rowie.

W tej sytuacji świadek zdarzenia natychmiast zatrzymał się, aby udzielić pomocy. Kierowca seata wyszedł z pojazdu o własnych siłach i uciekł w kierunku lasu. Nie reagował na wołanie. Świadkami tego zdarzenia byli również ratownicy medyczni, którzy przypadkowo tamtędy przejeżdżali. Jeden z medyków próbował ująć uciekiniera i pobiegł za nim do lasu, jednak bezskutecznie. W rozbitym samochodzie mundurowi znaleźli dowód osobisty kierującego i ruszyli w pościg.

Pomocni okazali się również strażacy, którzy dysponowali kamerą noktowizyjną. Wspólnie z policjantami przeczesywali pobliski las. Zaledwie w godzinę po zdarzeniu 24-latek został namierzony w Łękińsku.

– Mężczyzna miał na głowie widoczne obrażenia. Był nietrzeźwy, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Początkowo wszystkiemu zaprzeczał. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. – informuje nadkom. Iwona Kaszewska

Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już swoje prawo jazdy.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz