Home Kronika policyjna Pracownik okradł pracodawcę.

Pracownik okradł pracodawcę.

by admin
230 wejść

6 października 2021 roku przedstawiciele firmy działającej na terenie powiatu bełchatowskiego zawiadomili policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa kradzieży rzeczy w postaci różnych łączników oraz dwuzłączek. Ich wartość została oszacowana na 5.500 złotych.

Przedmioty te zostały odnalezione na terenie posesji nieuczciwego pracownika. Wysłani pod wskazany adres na terenie gminy Szczerców śledczy z bełchatowskiej jednostki policji ustalili, że przestępstwo to zgłaszający ujawnili przy okazji kontroli przebiegu zwolnienia chorobowego, na którym przebywał podejrzewany mężczyzna. Pod adresem jednak nikt nie otwierał drzwi.

Po dłuższym czasie, kiedy na miejscu trwały policyjne czynności, z budynku posesji wyszedł właściciel. 34-latek tłumaczył, że spał i nie słyszał odgłosów pukania do drzwi. Nie potrafił wytłumaczyć w jakich okolicznościach zabezpieczone przez policję przedmioty znalazły się na terenie jego posesji.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 34-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem odpowie za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz