Home Wiadomości PEC gotowy do zimy.

PEC gotowy do zimy.

by admin
419 wejść

Wszystkie węzły cieplne będące własnością spółki PEC wyposażone są w automatykę pogodową, czyli urządzenia, które analizują potrzeby budynku w odniesieniu do temperatury zewnętrznej. Automatyka jest szczególnie pomocna w okresach przejściowych – w przypadku nagłego ochłodzenia w nocy lub nad ranem, automatyka uruchamia ogrzewanie budynku, a w momencie wzrostu temperatury zewnętrznej, np. o godz. 10.00 rano, ogrzewanie zostaje wyłączone.

Pozwala to precyzyjnie dopasować parametry dostarczanego ciepła do indywidualnych potrzeb obiektów, co w istotny sposób podnosi komfort użytkowania i optymalizuje koszty ogrzewania mieszkań.

PEC Bełchatów już od maja przygotowuje się do sezonu jesienno-zimowego, przeprowadzając przeglądy urządzeń i modernizacje sieci ciepłowniczej. Zakończono już przewidziane na 2021 rok prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej na bełchatowskich osiedlach.

Poza wymianą rurociągów na preizolowane, zmieniono także sposób zasilania budynków wielorodzinnych w ciepło i ciepłą wodę, zastępując wyeksploatowane węzły grupowe precyzyjnymi węzłami indywidualnymi. Wymieniono także izolację na magistrali ciepłowniczej. Wszystko po to, by przygotować infrastrukturę do jesiennych spadków temperatury i zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz