Home Wiadomości 60 nowych lamp za 157 tys. zł. na Dolnośląskim.

60 nowych lamp za 157 tys. zł. na Dolnośląskim.

by admin
214 wejść

Miasto rozpoczęło prace związane z wymianą oświetlenia w parku im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W sumie w parku na os. Dolnośląskim stanie ok. 60 nowych słupów wraz z nowymi oprawami. Roboty, które potrwają do końca listopada kosztować będą blisko 157 tys. zł.

Park im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w pobliżu Miejskich Kortów Tenisowych oraz Lodowiska Miejskiego powstał w latach 1997 – 2005. Na 9 ha znajdują się m.in. zbiornik wodny z kaskadą na górce widokowej, miasteczko ruchu drogowego, plac zabaw oraz boiska do tenisa ziemnego, koszykówki, siatkówki i kometki. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego chętnie po nim spacerują i spędzają aktywnie czas. Kilkunastoletnie oświetlenie wymaga jednak modernizacji. Prace z nią związane właśnie ruszyły.

Wszystkie słupy oświetleniowe, których obecnie jest ok. 90, zostaną zdemontowane. Zastąpi je ok. 60 lamp wyposażonych w nowoczesne oprawy. Co ważne, będą one dawały światło kierunkowe na alejki oraz znajdujące się w parku boiska.

Zgodnie z umową, jaką miasto zawarło z wykonawcą, bełchatowską firmą PROTiM, wszystkie roboty związane z modernizacją oświetlenia w parku Nowaka-Jeziorańskiego powinny zostać ukończone maksymalnie do końca listopada. Wymiana oświetlenia kosztować będzie niecałe 157 tys. zł.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz