Switch on the EIT in customizer!
Home Wiadomości 60 nowych lamp za 157 tys. zł. na Dolnośląskim.

60 nowych lamp za 157 tys. zł. na Dolnośląskim.

by admin
14 wyświetleń

Miasto rozpoczęło prace związane z wymianą oświetlenia w parku im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W sumie w parku na os. Dolnośląskim stanie ok. 60 nowych słupów wraz z nowymi oprawami. Roboty, które potrwają do końca listopada kosztować będą blisko 157 tys. zł.

Park im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w pobliżu Miejskich Kortów Tenisowych oraz Lodowiska Miejskiego powstał w latach 1997 – 2005. Na 9 ha znajdują się m.in. zbiornik wodny z kaskadą na górce widokowej, miasteczko ruchu drogowego, plac zabaw oraz boiska do tenisa ziemnego, koszykówki, siatkówki i kometki. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego chętnie po nim spacerują i spędzają aktywnie czas. Kilkunastoletnie oświetlenie wymaga jednak modernizacji. Prace z nią związane właśnie ruszyły.

Wszystkie słupy oświetleniowe, których obecnie jest ok. 90, zostaną zdemontowane. Zastąpi je ok. 60 lamp wyposażonych w nowoczesne oprawy. Co ważne, będą one dawały światło kierunkowe na alejki oraz znajdujące się w parku boiska.

Zgodnie z umową, jaką miasto zawarło z wykonawcą, bełchatowską firmą PROTiM, wszystkie roboty związane z modernizacją oświetlenia w parku Nowaka-Jeziorańskiego powinny zostać ukończone maksymalnie do końca listopada. Wymiana oświetlenia kosztować będzie niecałe 157 tys. zł.

źródło: UM Bełchatów

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj