Home Regionalne Droga Łękawa-Słok oficjalnie otwarta.

Droga Łękawa-Słok oficjalnie otwarta.

by admin
341 wejść

Zakończyły się prace związane z remontem drogi Łękawa – Słok. W sumie prowadzone były na odcinku obejmującym 890 metrów. Gminna spółka komunalna prowadziła tam roboty z wykorzystaniem m.in. termosu do masy bitumicznej na gorąco oraz remontera.

Remont drogi był współfinansowany przez Gminę Bełchatów (20 tys. zł) i Nadleśnictwo Bełchatów (35 tys. zł). Dziś w odbiorze prac wzięli udział Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów Jarosław Zając, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gminy Zofia Szumigaj – Grochocka oraz prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów, Mateusz Rogut.- Choć droga Łękawa – Słok w znacznej części przebiega przez tereny leśne, to korzysta z niej wieli mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy w ten sposób skracają sobie czas dojazdu do pracy.

Cieszę się, że po remoncie będzie mogła wszystkim służyć – mówi Jarosław Zając, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów.

W przyszłym roku Nadleśnictwo planuje nasadzenia m.in. na działkach położonych przy drodze Łękawa – Słok, na terenie, na którym w ostatnim czasie był prowadzony wyręb lasu . Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc mówi, że to już kolejne prace remontowe, które trzeba było przeprowadzić na tej drodze po jej komunalizacji.

Niestety, ubiegłoroczna zima w połączeniu z pracami prowadzonymi w związku z wyrębem drzewostanu sprawiły, że, mówiąc wprost, nawierzchnia drogi miejscami po prostu się rozpadła. Jestem przekonany, że technologia, którą teraz zastosowano, okaże się trwała – podkreśla Konrad Koc.

źródło: UG Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz