Home Wiadomości Przebudowa ulicy Tęczowej.

Przebudowa ulicy Tęczowej.

by admin
235 wejść

Trwają prace przy przebudowie ulicy Tęczowej na osiedlu Słonecznym. Do grudnia zyska ona nową nawierzchnię, a także oświetlenie. Wszystkie prace kosztować będą nieco ponad 680 tys. zł.

Miasto sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę drogową. Rotm. Witolda Pileckiego, Brzozowa, Zamoście czy aleja Armii Krajowej – to tylko niektóre z ulic, na których w ostatnim czasie pracowali drogowcy. W trakcie realizacji jest kolejne zadanie. Mowa o robotach na Tęczowej. 

– Pogoda sprzyja robotom drogowym, dlatego też w tym czasie staramy się intensyfikować działania na miejskich ulicach. Wszystko po to, by poprawić nie tylko komfort korzystania z dróg, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i kierowców – podkreśla odpowiedzialny za inwestycje wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Zakres prac, jakie prowadzi bełchatowski „DOMAX” w Tęczowej jest znaczny. Obejmuje odwodnienie drogi, położenie nowej nawierzchni, montaż krawężników oraz budowę zjazdów do posesji znajdujących się przy tej ulicy. Na odcinku ponad 200 m położonych zostanie ok. 2 tys. mkw nowej kostki betonowej. Ponadto w ramach przebudowy zamontowane zostanie oświetlenie.

Zgodnie z umową wszystkie roboty powinny zakończyć się w grudniu 2021 r. Koszt inwestycji to nieco ponad 680 tys. zł.r

źródło: www.belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz