Home Kronika policyjna Kradł dalmierze. Wypatrzył go pracownik ochrony.

Kradł dalmierze. Wypatrzył go pracownik ochrony.

by admin
425 wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 33-letniego sprawcę kradzieży. Został on ujęty przez czujnego pracownika ochrony dyskontu. Okazało się, że zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne kradzieże. Starty zostały wycenione na blisko 1300 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

18 października 2021 roku, około godziny 15:30 bełchatowscy policjanci zostali zaalarmowani o ujęciu na gorącym uczynku sprawcy kradzieży markowego dalmierza laserowego. Zdarzenie miało miejsce na terenie dyskontu przy ulicy Armii Krajowej. Policjanci ustalili, że pracownik ochrony zauważył podejrzewanego kiedy wszedł on na teren sklepu. Rozpoznał w nim sprawcę kradzieży dalmierzy, które miały miejsce 15 i 16 października.

Wówczas zachowanie nieuczciwego klienta zarejestrował monitoring marketu. W takiej sytuacji, świadek mając podejrzenie co do złych zamiarów mężczyzny, postanowił obserwować jego zachowanie. Okazało się, że i tym razem mężczyzna podszedł do regału z dalmierzami. Z opakowania wyjął przedmiot i schował do kieszeni. Nie płacąc za towar przeszedł przez linię kas, gdzie został ujęty przez pracownika.

Sprawca został przekazany w ręce policji, a wartość strat powstałych w związku z przestępczym działaniem zatrzymanego zostały wycenione na blisko 1300 złotych. W sprawę zaangażowali się kryminalni. Odzyskali oni skradzione dalmierze, które odnaleźli w lombardach. Wkrótce, na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego 33-letni mieszkaniec Bełchatowa usłyszy zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz