Home Kronika policyjna Pijany kierowca dachował w Mzurkach gubiąc puszki po piwie.

Pijany kierowca dachował w Mzurkach gubiąc puszki po piwie.

by admin
295 wejść

Piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z bełchatowskiej komendy powiatowej ustalili i zatrzymali 41-letniego bełchatowianina. Mężczyzna prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu utracił nad nim panowanie, wypadł z drogi i dachował. Uciekł z miejsca zdarzenia porzucając auto na polu.

18 października 2021 roku około godziny 16:00 policjanci z Grabicy pojechali do miejscowości Mzurki w gminie Wola Krzysztoporska, gdzie na polu zastali peugeota leżącego na dachu. wewnątrz pojazdu nikogo nie było. Na miejscu był już patrol bełchatowskiej policji. Obok samochodu  mundurowi znaleźli puszki po piwie. Funkcjonariusze ustalili właściciela pojazdu i przywieźli go na miejsce zdarzenia.

Jak się okazało, to właśnie on kierował peugeotem w chwili kolizji. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 41-latka. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto bełchatowianin otrzymał mandat za spowodowanie kolizji drogowej.

źródło: KMP Piotrków Trybunalski/st. asp. Izabela Gajewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz