Home Kronika policyjna Policjanci zabezpieczyli ponad 470 gramów suszu marihuany.

Policjanci zabezpieczyli ponad 470 gramów suszu marihuany.

by admin
277 wejść

Wspólne działania łódzkich i bełchatowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn powiązanych ze środowiskiem narkotykowym. Kryminalni przejęli ponad 500 gramów suszu marihuany oraz dilerki z substancją psychoaktywną. Dwóch podejrzanych w sprawie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

28 października 2021 roku policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi oraz powiatowej w Bełchatowie prowadzili działania wymierzone w przestępczość narkotykową. Wieczorem na terenie Zelowa zwrócili uwagę na forda. Autem kierował 23-letni bełchatowianin, z którym podróżowało dwóch pasażerów w wieku 29 i 27 lat.

W trakcie policyjnej kontroli mężczyźni byli wyraźnie poddenerwowani. Zapach marihuany we wnętrzu pojazdu tłumaczył powód ich zachowania. Po przeszukaniu auta policjanci zabezpieczyli ponad 470 gramów suszu marihuany. Mężczyźni nie chcieli jednak wyjaśnić do kogo one należały. Zostali więc zatrzymani w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas przeszukania mieszkań podejrzewanych kryminalni znaleźli kolejne dowody świadczące o ich związku z procederem narkotykowym. 

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 500 gramów suszu marihuany oraz ponad 2 gramy substancji psychoaktywnej oraz wagi elektroniczne i młynki służące do mielenia suszu roślinnego. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty. 23-letni bełchatowianin usłyszał zarzuty posiadania i udzielania znacznych ilości środków odurzających. 27-letni mieszkaniec powiatu łaskiego usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

Obaj już zostali tymczasowo aresztowani. 29-letni bełchatowianin odpowie za posiadanie środków odurzających i substancji psychoaktywnych, prokurator objął go policyjnym dozorem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięci korzyści majątkowej to przestępstwa, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

KPP Bełchatów/nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz