Home Wiadomości Związkowcy szykują się na Warszawę.

Związkowcy szykują się na Warszawę.

by admin
247 wejść

6 listopada 2021 roku w Warszawie o godzinie 12.00 ma się odbyć demonstracja przy ulicy Jasnej, pod przedstawicielstwem UE. Będzie ona się odbywać pod hasłem: „Tak dla suwerenności energetycznej Polski. Nie dla wysokich cen energii i ciepła”. Organizatorem jest Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

Wszystko wskazuje na to, że powinno być tam całe społeczeństwo, bo jeśli polityka klimatyczna UE będzie dalej realizowana przez polski rząd, to czekają nas drastyczne podwyżki cen energii i ciepła.

– Jeżeli chcemy uniknąć katastrofy, to potrzebna jest ogólna presja społeczna na rząd, bo drożyzna wynikająca z podwyżek cen energii i ciepła dotknie nas wszystkich. W tej sprawie nie możemy pozwolić, żeby UE kontynuowała swoją niszczycielką politykę. Nie możemy też pozwolić, by rząd premiera Mateusza Morawieckiego udawał, że tę politykę unijną kontestuje, w rzeczywistości prowadząc do zniszczenia energetyki konwencjonalnej oraz górnictwa węgla kamiennego i brunatnego – podkreśla Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia ’80 dla portalu wnp.pl.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz