Home Wiadomości Bełchatowskie tężnie, fontanny i poidełka zostały wyłączone.

Bełchatowskie tężnie, fontanny i poidełka zostały wyłączone.

by admin
236 wejść

Bełchatowskie tężnie, fontanny i poidełka zostały wyłączone. Podczas jesienno-zimowej przerwy w ich działaniu przeprowadzone zostaną konieczne przeglądy. Na ich ponowne uruchomienie mieszkańcy będą musieli poczekać do wiosny.

Zimowa przerwa w działaniu trzech bełchatowskich tężni solankowych (na os. Budowlanych, Binkowie oraz Przytorzu) jest konieczna ze względów technicznych. Ma to związek głównie z tym, że przy spadku temperatur może dojść do zamarznięcia pompowanej w nich wody, a w konsekwencji do uszkodzenia instalacji. Po usunięciu resztek solanki oraz osuszeniu armatury, służby miejskie zdemontują pompy i uporządkują teren wokół tężni. Kiedy będzie można zażywać inhalacji? Z dobrodziejstw solnego mikroklimatu będzie można ponownie korzystać wiosną przyszłego roku.

Z podobnych względów wyłączone zostały także miejskie fontanny – dwie na placu Narutowicza (naprzeciwko Urzędu Miasta oraz przed Miejskim Centrum Kultury), jedna na Placu Wolności, na os. Dolnośląskim oraz w parku im. J. Samujłły na Binkowie. W okresie jesienno-zimowym nie będą także działać poidełka (na placu Narutowicza oraz Placu Wolności). Podobnie jak w przypadku tężni, ich uruchomienie planowane jest na wiosnę.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz