Home Kronika policyjna Przyłapani na gorącym uczynku. Wpadli podczas sprzedaży narkotyków.

Przyłapani na gorącym uczynku. Wpadli podczas sprzedaży narkotyków.

by admin
287 wejść

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop 37-latka związanego z narkotykowym procederem. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna zajmuje się rozprowadzaniem zakazanych środków. 29 października 2021 roku kryminalni pojechali sprawdzić swoje ustalenia.

Po godzinie 21.00 pod ustalony adres w Bełchatowie podjechała osobówka. Wysiadł z niej mężczyzna, który wszedł do wytypowanego pomieszczenia. Policjanci mając podejrzenia, że w miejscu tym dochodzi do przestępczej transakcji natychmiast zareagowali. W pomieszczeniu zastali dwóch mężczyzn, którzy zaskoczeni byli obecnością w tym miejscu funkcjonariuszy policji. Na stoliku kryminalni znaleźli wagę elektroniczna, przy której leżały woreczki foliowe wypełnione zbryloną substancją.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w związku z posiadaniem narkotyków. Policjanci ustalili, że 28-letni bełchatowianin przyjechał po „towar„ od 37-latka. W wyniku przeszukań policjanci przejęli łącznie ponad 114 gramów substancji psychotropowych i środków odurzających, zabezpieczyli rownież gotówkę. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem. Młodszy z mężczyzn odpowie za posiadanie środków psychotropowych, za co grozi kara do 3 lat wiezienia. Starszy z nich odpowie za posiadanie substancji psychotropowych i środków odurzających oraz udzielenie ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz