Home Kronika policyjna Zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. Podsumowanie akcji “Znicz”

Zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. Podsumowanie akcji “Znicz”

by admin
278 wejść

W tym roku akcja ZNICZ trwała 5 dni (od 29 października do 2 listopada). W tym czasie na drogach naszego powiatu zauważalny był zwiększony ruch. Policjanci jak zawsze dbali o bezpieczeństwo, kierowali ruchem drogowym, ułatwiali mieszkańcom poruszanie się w okolicach cmentarzy. W ciągu tych dni na drogach powiatu doszło do 2 wypadków drogowych i 13 kolizji. Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców, przeprowadzili 360 kontroli.

Jak co roku w tym okresie policjanci drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w rejonach nekropolii. Nasze działania rozpoczęliśmy 29 października 2021 roku i prowadziliśmy je przez pięć kolejnych dni, do 2 listopada włącznie.

W ciągu pięciu dób na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie doszło do 2 wypadków, w których obrażenia odniosły 2 osoby. Funkcjonariusze interweniowali na miejscu 13 kolizji drogowych. Mimo licznych apeli policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierowców. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 9 nieodpowiedzialnych kierowców, rekordzista miał w organizmie 3,5 promila. Zatrzymano też 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W trakcie trwania działań policjanci sprawdzali przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miasta, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów. Zwracali też uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów, na stosowanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W czasie działań policjanci przeprowadzili 360 kontroli, nałożyli 175 mandatów karnych, zastosowali 76 pouczeń, sporządzili 22 wnioski o ukaranie do sądu.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz