Home Wiadomości Nowy, duży parking przy SOSW.

Nowy, duży parking przy SOSW.

by admin
137 wyświetleń

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie zyskał nowe miejsce parkingowe. Placówka dysponuje teraz dodatkowymi 12 miejscami postojowymi w tym 2 dla osób niepełnosprawnych oraz 2 miejsca typu K+R (pocałuj i jedź). W odbiorze inwestycji uczestniczyli m.in. Jacek Bakalarczyk wicestarosta i Marek Jasiński członek zarządu.

Placówka przy ulicy Targowej w Bełchatowie od lat zmagała się z problemem braku miejsc parkingowych. Władze powiatu postanowiły uciążliwą sytuację poprawić i przeprowadzić w tym miejscu prace, które ułatwią dojazd do szkoły uczniów i nauczycieli. Zadanie pod nazwą „Budowa parkingu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie” polegało na budowie miejsc postojowych.

Prace zostały zakończone, zakres prac obejmował: wykonanie drogi manewrowej jednokierunkowej o szerokości 3,5 m dla poprawnego skomunikowania parkingu z ul. Targową i zaprojektowano przebudowę istniejącego zjazdu. Miejsca parkingowe zwrócone są do jezdni manewrowej pod kątem 45 stopni. Wykonano chodnik, który umożliwia skomunikowanie parkingu z budynkiem ośrodka. Nawierzchnie wykonano z kostki betonowej. Przewidziano także odwodnienie poprzez istniejącą kanalizację deszczową oraz nowo projektowany wpust kanalizacji deszczowej.

Z miejsc postojowych korzystać będą pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Wykonane zadanie zapewni rotację parkujących samochodów i pozwoli rodzicom na sprawne i bezpieczne zawiezienie i odebranie dzieci ze szkoły, a to najważniejsze — zaznacza Jacek Bakalarczyk wicestarosta.

Prace trwały blisko cztery miesiące. Inwestycja kosztowała budżet powiatu blisko 200 tysięcy złotych.

źródło: Starostwo Powiatowe/Marzena Rogut-Chrząszcz

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj

X