Home Kronika policyjna Para złodziei trafiła za kratki.

Para złodziei trafiła za kratki.

by admin
289 wejść

W nocy 6 listopada 2021 roku do bełchatowskiej policji zgłosił się 69-letni mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży z włamaniem swojego citroena. Mężczyzna oświadczył, że auto parkował na terenie ogrodzonego placu i korzystał z niego sporadycznie. Zniknięcie pojazdu zauważył dopiero późnym wieczorem 5 listopada, gdy chciał przygotować auto do drogi w dniu następnym.

Z jego mieszkania zniknęły również kluczyki od pojazdu oraz etui z jego prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym. Podał, że o kradzież podejrzewa kobietę, która ostatnio była jego gościem. Pokrzywdzony opisał jej wygląd, gdyż znał ją tylko z imienia. Już kilkanaście godzin po otrzymaniu zawiadomienia o przestępstwie,  policjanci mający dobre rozpoznanie środowiska przestępczegoustalili podejrzewanych w sprawie. Trop doprowadził ich najpierw do 36-latka, znanego bełchatowskiej policji z innych spraw.

Mężczyzna jednak nie reagował na polecenie otworzenia drzwi mieszkania, w którym przebywał. Ostatecznie drzwi lokalu stróżom prawa otworzył właściciel mieszkania. Zaskoczony 36-latek wszystkiemu zaprzeczał. Jednak po przeszukaniu pomieszczenia zajmowanego przez mężczyznę mundurowi znaleźli etui z prawem jazdy należącym do pokrzywdzonego. W takiej sytuacji został on zatrzymany. Policjanci wkrótce zatrzymali też podejrzewaną w sprawie 32-letnią bełchatowiankę, którą namierzyli w miejscowym hotelu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące dwóch przestępstw popełnionych wspólnie i w porozumieniu. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem pojazdu oraz za kradzież portfela z dokumentami.

Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież dokumentów do lat 5. Dodatkowo podejrzany odpowie też za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi kara do 5 lat więzienia. 9 listopada sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Policjanci odzyskali skradzionego citroena, którego odnaleźli na terenie sąsiedniego powiatu.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz