Home Wiadomości Bełchatów będzie jeszcze bardziej zakorkowany. [ZOBACZ MAPĘ]

Bełchatów będzie jeszcze bardziej zakorkowany. [ZOBACZ MAPĘ]

by admin
248 wejść

Od wtorku 16 listopada zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic 1 Maja z Kwiatową. Wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają około miesiąca.

Obecnie prace trwają na ul. Kwiatowej. Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowania z 1 ul. Maja i wyprowadzenie prawoskrętu. Zanim jednak będzie to możliwe, w pierwszej kolejności trzeba wykonać wszystkie prace ziemne.  W związku z koniecznością przebudowania sieci wodno – kanalizacyjnej, wykonawca wystąpił o wyłączenie z użytkowania tego skrzyżowania. W tym rejonie obowiązywała będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu, zarówno dla kierujących pojazdami jak i pieszych.

Jadąc od ul. Pileckiego, można będzie wjechać w ul. 1 Maja, ale dojedziemy jedynie do przychodni zdrowia bądź policji. Samo skrzyżowanie jadąc z tego kierunku, będzie można ominąć, skręcając wcześniej w ul.Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego do ul.1 Maja.

Jadąc z ul. Okrzei, będzie można wjechać w ul. Kwiatową, ale tylko do marketu. Przy samym skrzyżowaniu ulica będzie zamknięta. 

Kierując się od stadionu, ulicą 1 Maja, będzie można skręcić w ul. Dąbrowskiego w stronę Placu Wolności lub osiedla Okrzei.

Nie zmienia się organizacja ruchu od ronda Wybickiego. Tu będzie nadal można zjechać w ulicę Witosa i wyjechać na 1 Maja.

Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej. Wraz z zamknięciem skrzyżowania zmienione zostaną w tym rejonie kursy emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10.

Wyłączone zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Z kolei na Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Natomiast tymczasowe przystanki utworzone tam zostaną dla linii 1 i 2.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz