Home Powiat w “Traugucie” mają nową bibliotekę.

w “Traugucie” mają nową bibliotekę.

by admin
296 wejść

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie uroczyście oddano do użytku nową bibliotekę. Szkoła po przeprowadzaniu wielu prac wygospodarowała nową przestrzeń dla czytelni i księgozbiorów. W wydarzeniu wzięła udział Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Agnieszka Wasilewska.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie zyskała nową bibliotekę. Wygospodarowano przestrzeń na parterze szkoły i stworzono salę na miarę XXI wieku. W ramach zaplanowanych prac w placówce postawiono ściankę działową z drzwiami, pomalowano ściany, sufit oraz parapety, zainstalowano przyłącza internetowe i elektryczne, wymieniono i założono nowe lampy oświetleniowe. Dodatkowo zakupiono regały biblioteczne, lady biblioteczne, stoliki, krzesła, siedziska, kanapy, założono w oknach rolety.

Ponadto zakupiono komputery dla uczniów i pracowników biblioteki, telewizor, wizualizer, projektor multimedialny, ekran projekcyjny, drukarkę, niszczarkę do dokumentów. Te wszystkie zadania finansowo wsparł powiat kwotą blisko 150 tys. zł.
Szkoła zyskała nowoczesną i komfortową bibliotekę, z czego bardzo cieszy się dyrekcja placówki. Jak mówi Irmina Wojciechowska dyrektor ZSP nr 2 – Przytulna, przestronna, nowoczesna i gościnnie zapraszająca wszystkich uczniów biblioteka to dla nas wielka radość.

Nowa biblioteka, daje możliwość swobodnego korzystania ze zbiorów dostępnych w jednym miejscu i przestrzeń na organizowanie różnorodnych form komunikacji, podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Placówka bardzo potrzebowała takiego miejsca. Mam nadzieję, że młodzież będzie tutaj wartościowo spędzać czas.

źródło: Starostwo Powiatowe/Marzena Rogut-Chrząszcz

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz