Home Powiat Nowy samochód dla DPS w Zabłotach

Nowy samochód dla DPS w Zabłotach

by admin
173 wejść

Dom Pomocy Społecznej w Zabłotach ma już w dyspozycji samochód, którym wygodnie będzie można przewozić pensjonariuszy. Nad odbiorem i przekazaniem fabrycznie nowego 9-osobowego busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych czuwał m.in. Marek Jasiński, Członek Zarządu Powiatu Bełchatowskiego.

– Przeanalizowaliśmy stan taboru w naszych DPS-ach i uznaliśmy, że nowy samochód dla DPS w Zabłotach, gdzie przebywa blisko 100 pensjonariuszy, jest po prostu konieczny, by podnieść standard opieki nad seniorami – podkreśla Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr i dodaje: – Samochód będzie służył zarówno do bieżącej obsługi placówki jak i transportu podopiecznych, w tym także osób z niepełnosprawnościami.

Samochód zakupiono w ramach zadania „Likwidacja bariery transportowej – zakup pojazdu dla DPS Zabłoty” projektu w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D (Likwidacja barier transportowych). 

Koszt zakupu busa wyniósł 261.990 zł, z czego 177.990 zł pochodzi z Budżetu Powiatu Bełchatowskiego, a 84.000 zł stanowi dofinansowanie z PEFRON.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz